Odzież

Przysłowie: "Bliższa ciału koszula.." jakże dosłownego nabiera znaczenia w kontekście leczenia i profilaktyki atopowego zapalenia skóry.
Odzież, a w szczególności - bielizna jest niewątpliwie jednym ze środków terapeutycznych, ale pamiętajmy - warto stosować odpowiednią odzież i bieliznę profilaktycznie, a nie tylko w stanach zapalnych czy przy n...

Przysłowie: "Bliższa ciału koszula.." jakże dosłownego nabiera znaczenia w kontekście leczenia i profilaktyki atopowego zapalenia skóry.
Odzież, a w szczególności - bielizna jest niewątpliwie jednym ze środków terapeutycznych, ale pamiętajmy - warto stosować odpowiednią odzież i bieliznę profilaktycznie, a nie tylko w stanach zapalnych czy przy nasileniu objawów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty wykonane tylko i wyłącznie z tkanin naturalnych (bawełna organiczna, jedwab, odzież pokryta srebrem), które nie podrażniają, nadwrażliwej skóry, czyli charakteryzują się takimi właściwościami jak: kontrolowanie temperatury ciała, usuwanie nadmiaru wilgoci bez wysuszania skóry, działaniem antybakteryjnym, antygrzybicznym i antystatycznym.

Więcej

Znaleziono 115 produkty(ów).

Podkategorie

 • DermaSilk® odzież lecznicza

  DermaSilk® jest efektywną terapią u dzieci z łagodnymi i umiarkowanymi objawami AZS.

  Skuteczność dzianiny DermaSilk® wynika z jej poszczególnych właściwości: użycia włókna pozbawionego serycyny i trwale związanego z nim środka AEM 5772/5.

  JEDWAB JAKO DRUGA SKÓRA. MNIEJ BAKTERII WOKÓŁ CHOREJ SKÓRY.
  To główne fundamenty skuteczności odzieży jedwabnej marki DermaSilk®.
  Włókna jedwabiu są białkiem przypominającym ludzkie włosy, zarówno pod względem fizycznym, jak i struktury chemicznej. Pod względem chemicznym (rodzaje białek wchodzących w jego skład, a także poziom pH) jedwab jest bardzo zbliżony do naskórka skóry naturalnej. Ma właściwości termoregulacyjne. Redukuje swędzenie, problem suchej skóry, a co za tym idzie – w znaczący sposób niweluje problemy ze snem.

  To w pełni bezpieczna, niefarmakologiczna metoda leczenia objawów AZS oraz pielęgnacji atopowej i skłonnej do zapaleń skóry niemowląt, dzieci i dorosłych.

  • Produkowana z naturalnego, czystego jedwabiu.
  • Z jedwabiem trwale związany jest czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5.
  • Materiał DermaSilk® nie uwalnia żadnych toksycznych substancji i dlatego stosuje się go w szpitalach.
  • Produkowana bez użycia barwników (produkty w kolorze naturalnego jedwabiu).
  • Oczyszczenie włókien z kleju jedwabnego - serycyny (potencjalnego alergenu)
  • W przypadku konieczności zapewnienia tkaninie elastyczności, lycra owijana jest włóknami jedwabiu – skóra ma finalnie kontakt tylko z jedwabiem.
  • Szwy na zewnątrz w celu minimalizacji podrażnień.

  Zarejestrowany w UE jako „Class 1 Medical Device”.
  Produkowany przez włoską firmę AL.PRE.TEC (szyty we Włoszech).

  DermaSilk® = Idealna terapia! Bezpieczna! Skuteczna! Lubiana przez dzieci!

 • nanaf organic - bawełna organiczna

  Nanaf to marka odzieży dziecięcej „zapatrzona” w naturę i ekologiczny tryb życia. Tworzy ubrania z czystej, niebarwionej bawełny organicznej, zawsze z myślą o zdrowym i bezpiecznym rozwoju małego dziecka.
  Jakość bawełny, z której firma Nanaf Organic produkuje swoje ubranka potwierdzona jest wieloma znaczącymi certyfikatami bezpieczeństwa – GOTS (Global Organic Textile Standard), „Przyjazny dla człowieka”, „Bezpieczny dla dziecka”, czy ICEA (Zatwierdzone przez Instytut Certyfikacji Etyki i Środowiska).

  Bawełna ekologiczna charakteryzuje się wyjątkowo miękkimi i wytrzymałymi włóknami, które są bezpieczne dla skóry dziecka i stanowią jednocześnie właściwą jej ochronę. Naturalna czystość ekologicznej bawełny, osiągana dzięki ręcznym zbiorom z upraw wolnych od użycia szkodliwych pestycydów, gwarantuje nam, że dzieci ze skłonnościami do reakcji alergicznych mogą czuć się w niej bezpiecznie - jest dla skóry malucha jej naturalnym przedłużeniem.

  Wybierając produkt z bawełny organicznej, wspierasz ekologiczne uprawy, przyczyniając się do wzrostu ich liczby, jak również nie narażasz siebie ani najbliższych na kontakt z materiałami skażonymi chemicznie, nie bierzesz udziału w procederze wyzysku.

  Wybierając produkty z bawełny ekologicznej, wybierasz to, co najlepsze i najdelikatniejsze, wspierasz ruch na rzecz walki z nieludzkimi warunkami pracy na plantacjach bawełny konwencjonalnej oraz pomagasz ocalić całe ekosystemy ginące wskutek agresji producentów taniej odzieży wykonanej z bawełny konwencjonalnej.

  Powiedz „TAK” dla bawełny ekologicznej!

 • Comfifast odzież i bandaże dla alergików

  Comfifast™ Multistretch™ i Comfifast™ Easywrap™ pozwalają na efektywną, codzienną pielęgnację przy wykorzystaniu metody mokrych i suchych opatrunków. Opatrywanie skóry z AZS czy egzemą pozwala ją chronić  i zapobiega skutkom drapania się przez noszącego.
  Oferta z linii Comfifast™ powstała z myślą o pomocy w codziennych problemach przy pielęgnacji chorej skóry, szczególnie w zakresie leczenia: AZS, egzemy, łuszczycy, liszaja,pęcherzowego oddzielania się naskórka, innych problemach dermatologicznych, poparzeń, pacjentów bezpośrednio po operacjach.

 • Padycare pokryta srebrem odzież dla atopików

  Antybakteryjna odzież wykonana z materiału w 100% pokrytego srebrem PADYCARE® Posiada właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i ochronne. Każde pojedyncze włókno tkaniny jest pokryte srebrem, a naturalna temperatura ciała oraz wilgotność przyspieszają proces przenoszenia jonów srebra na skórę. Stosowanie odzieży PADYCARE®  jest naturalną, długotrwałą terapią, dzięki której znacznie  przyspiesza  proces  gojenia oraz następuje redukcja objawów choroby.

 • Silvercare

  SILVERCARE® to pokryte srebrem ubrania dla skóry wrażliwej i podrażnionej, posiadające do 25% powierzchni pokrytej srebrem, które są rekomendowane w ramach leczenia zapobiegawczego.
  Działają bakteriobójczo, łagodzą i poprawiają stan skóry osób z podrażnieniami skóry, np. wypryskami atopowymi

 • DryMed produkty na inkontynencję

  Produkty DryMed® są praktyczne, higieniczne i oferują dyskretną pomoc. Posiadają modny wygląd połączony z komfortem i bezpieczeństwem użytkowania. Możliwość ponownego wykorzystania po upraniu to realna oszczędność w domowym budżecie.

 • SKINNIES odzież lecznicza, jedwabna,...

  Skinnies to producent odzieży terapeutycznej, która wspomaga leczenie Atopowego Zapalenia Skóry (AZS), dermatoz i zakażeń bakteryjnych. Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi liniami produktów tego producenta:

  Skinnies (SILK) - odzież jedwabna, ze środkiem bakteriobójczym,

  Skinnies Dermasock - skarpetki dla diabetyków,

  Skinnies WEB - odzież opatrunkowa do stosowania zamiast bandaży

  Skinnies VISCOSE - odzież lecznicza do stosowania suchych i mokrych opatrunków przy AZS.

 • Maseczki ochronne

  Maseczki ochronne

na stronie
1 - 30 z 115 produktów
1 - 30 z 115 produktów

Odzież

Producenci