W związku z dynamicznym rozwojem naszego sklepu zmieniamy system e-commerce, dlatego przez najbliższe dni nie będzie możliwości składania zamówień. Przepraszamy za niedogodności, w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu na adres e-mail biuro@azs24.pl oraz telefonicznie pod numerem 733-659-466 lub (22) 298-54-77.

Lampa BIOPOLAR do terapii światłem spolaryzowanym

Kod produktu: eres_Biopolar
Producent: Eres Medical Sp. z o.o.
Cena: 1 499,00 zł

Ilość

Produkt niedostępny
Opis

Lampa Biopolar wytwarza światło spolaryzowane, które korzystnie oddziałuje na organizm ludzki i znalazło wiele zastosowań w medycynie i kosmetyce. Badania fizjologiczne i kliniczne dowodzą, że światło spolaryzowane ma korzystny wpływ na naprawianie, regeneracje, wspomaganie biologicznych procesów związanych z aktywnością komórkową. Efekt ten jest widoczny w szczególności, gdy zmiana następuje na powierzchni ciała. Napromieniowanie światłem spolaryzowanym ułatwia proces gojenia patologicznych zmian.

Dobroczynne działanie światła znali już starożytni. W XX wieku odkryto, że to, czemu światło zawdzięcza swą dobroczynną moc, jest jego polaryzacja. Naturalne światło to w skrócie fala drgająca w nieskończonej ilości płaszczyzn. Światło spolaryzowane ma przebieg równoległy do kierunku świecenia. Takie światło wnika wgłąb skóry, gdzie pobudza światłoczułe struktury wewnątrzkomórkowe. Ten efekt biostymulacji poprawia aktywność komórek, przyspiesza proces tworzenia się nowych komórek i tkanek. Tym samym aktywizuje system odpornościowy organizmu, poprawia układ krążenia i układ limfatyczny, jednocześnie sprzyja ustępowaniu stanu zapalnego oraz zmniejszaniu bólu.

Światło słoneczne jest spolaryzowane zaledwie w 2-3% i zawiera również sporą dawkę promieniowania ultrafioletowego oraz podczerwonego.
Światło emitowane z lampy terapeutycznej Biopolar to światło spolaryzowane w 96% z wyeliminowanym szkodliwym promieniowaniem UV.

Terapia światłem spolaryzowanym nie ma żadnych znanych szkodliwych lub ubocznych skutków. Jest bezpieczna i bezbolesna. Możliwa do przeprowadzenia w domu lub pod okiem specjalisty. Zabiegi powinno wykonywać się codziennie, cykl terapeutyczny powinien obejmować 20 dni. Zalecana odległość między urządzeniem a powierzchnią skóry wynosi około 5 cm. Sugerowany czas trwania zabiegu 5-10 minut.

Wskazania do stosowania fototerapii światłem spolaryzowanym:

 •  przyspieszanie gojenia się ran: oparzenia, wrzody, odleżyny, blizny pooperacyjne
 •  terapia przeciwbólowa (bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe, bóle neuralgiczne)
 •  schorzenia reumatyczne, zwyrodnienia, bóle reumatyczne
 •  urazy kości i stawów
 •  cukrzyca (stopa cukrzycowa)
 •  żylaki
 •  choroby skóry, wysypki alergiczne, atopowe zapalenie skóry
 •  choroby układu oddechowego: astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa
 •  starzenie się skóry
 •  migreny


Wyposażenie opcjonalne:

 • statyw do lampy (cena lampy nie obejmuje statywu)


Dane techniczne:

7 innych produktów w tej samej kategorii: