• Bioptron Medolight + Gratis Zepter
  • Bioptron Medolight + Gratis Zepter
Bioptron Medolight + Gratis Zepter
  • -245,00 zł

Koloroterapia do lampy BIOPTRON MedAll Zepter

Kod produktu: zep_PAG-965-CT
Producent: Zepter
Cena: 2 208,00 zł
2 453,00 zł taniej o 245,00 zł

Ilość

Produkt niedostępny
Opis

Zestaw składa się z 7 różnokolorowych soczewek do naświetlania przy pomocy lampy bioptron MedAll Zepter.

Dodatkowo zestaw zawiera dodatkowo 3 preparaty do koloroterapii: Light fluid, Balancing gel oraz Crystal cream.

Koloroterapia to innowacyjna metoda, oparta na założeniu leczenia przyczyn dolegliwości a nie jej objawów. Koloroterapia BIOPTRON to program uruchamiający procesy samoleczenia organizmu i przywracania dobrego samopoczucia (który jednak nie zastępuje leczenia jeżeli takie jest wskazane). Terapia kolorami nie jest terapią medyczną.
Celem terapii jest stworzenie równowagi w organizmie przez stymulowanie fizycznej i emocjonalnej bariery organizmu. Istnieją dwie podstawowe zasady koloroterapii - pojęcie bioinformacji punktów ciśnienia, oraz stymulacja czakry. Korzyści jakie płyną z koloroterapii to przede wszystkim skuteczność i bezpieczny proces. Zgodnie założeniami terapii kolorami, kiedy jeden z organów zostanie wytrącony ze swego stanu równowagi, można go z powrotem "nastawić" i nastawić ciało na absorbcję energii odpowiedniego koloru.

Teoria czakry, oparta jest na hipotezie, że energia płynąca przez nasze ciało utrzymuje nas przy życiu.
Teoria ta mówi o stabilizacji - siedem kolorów odpowiedzialnych jest za nasze wspaniałe samopoczucie, zachowanie stanu idealnej równowagi i wyśmienitego zdrowia.

Kolory:

  1. czerwień odpowiedzialna za podstawę kręgosłupa,
  2. pomarańczowy odpowiedzialny za podbrzusze, obszar genitaliów,
  3. żółty odpowiedzialny za brzuch,
  4. zielony odpowiedzialny za okolice płuc i serca,
  5. niebieski odpowiedzialny za gardło,
  6. indygo odpowiedzialny za czoło,
  7. fioletowy odpowiedzialny za szczyt głowy 


Czakra podstawowa – czerwony
Z psychologicznego punktu widzenia, czerwony reprezentuje zdrowie, ogień, ciepło, krew, pasję, wolę, przetrwanie, gniew, niebezpieczeństwo i destrukcję. Jest kolorem stymulującym, pobudzającym i działa drażniąco. Daje człowiekowi poczucie władzy.
 

Czakra sakralna - pomarańczowy
Z psychologicznego punktu widzenia, pomarańczowy łączy energię fizyczną ze zdolnościami umysłowymi. Jest kolorem kreatywności. Zapewnia dobre samopoczucie i radość. Pomarańczowy symbolizuje ciepło i powodzenie. Jest związany z poczuciem własnej wartości.


Czakra splotu słonecznego – żółty
Pod względem psychologicznym, żółty jest odpowiednim kolorem w przypadku przygnębienia i melancholii. Jest kolorem intelektu i postrzegania. W dawnych czasach żółty był kolorem życia. Kojarzy się z przyjemnością, radością i zabawą.


Czakra serca – zielony ŚRODKOWY KOLOR WIDMA
Zielony jest kolorem miłości, postępu, młodości, rozwoju, braku doświadczenia, płodności, nadziei, równowagi i nowego życia. Jest także kolorem zazdrości, złości i przesądów. Jest kolorem uczuć.


Czakra gardła – niebieski
Z psychologicznego punktu widzenia niebieski jest w przypadku zaburzeń emocjonalnych bardziej kojący niż zielony. Niebieski jest kolorem medytacji i rozwoju duchowego. Wpływa relaksująco na umysł. Jest kolorem prawdy, oddania, spokoju i szczerości. Jest kolorem intuicji i wyższych zdolności umysłowych. Niebieski związany jest z autoekspresją.

Czakra trzeciego oka - indygo
Z psychologicznego punktu widzenia indygo jest kolorem dyscypliny, struktury (konstrukcji), wiary i efektywności. Uważa się, iż ułatwia pozbycie się prowadzących do uzależnienia emocji. Indygo pomaga konfrontować lęki. Indygo pobudza i inspiruje odpowiedzialność za siebie.


Czakra korony – fioletowy
Z psychologicznego punktu widzenia fioletowy nawiązuje do samoświadomości i świadomości duchowej. Fiolet zawsze był kolorem o właściwościach kojących. Stymuluje jedność jaźni i ducha. Jest światłem o dużej mocy i nie powinien być używany przez dzieci.
 

 Znaczenie kolorów Koloroterapia Bioptron Zepter

10 innych produktów w tej samej kategorii: