• Nanaf Organic, DO SPANIA I KĄPANIA, Prześcieradło do Kosza Mojżesza 35x75 cm, naturalne
Nanaf Organic, DO SPANIA I KĄPANIA, Prześcieradło do Kosza Mojżesza 35x75 cm, naturalne

DO SPANIA I KĄPANIA, Prześcieradło do Kosza Mojżesza 35x75 cm, naturalne Nanaf Organic

Kod produktu: em_NA-116/01/35x75
Producent: NANAF ORGANIC
Cena: 59,32 zł

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Opis

Prześcieradło do Kosza Mojżesza - polecamy dla alergików. Certyfikat GOTS. Szyte ręcznie z dbałością o najdrobniejsze detale.

Zaprojektowano i wykonano w Polsce przez NANAF ORGANIC.

Proces produkcji bawełny ekologicznej od wysiewu do powstania gotowego wyrobu jest ściśle kontrolowany i zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, bez chemikaliów, maszyn i wyzysku. Bawełnę ekologiczną uprawia się na plantacjach, na których nie są stosowane pestycydy, ani chemiczne dodatki do nawozów. Przy  uprawie bawełny ekologicznej zastosowanie znajdują wyłącznie substancje podlegające biodegradacji, jak np. czosnek, kwas cytrynowy, obornik lub nawet pożyteczne owady. W ekologicznej hodowli gleba musi przejść kilkuletnią kwarantannę, podczas której nie może przyjmować żadnych substancji chemicznych - celem jest uszlachetnienie produktu. Uprawy bawełny organicznej pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia wody, co - biorąc pod uwagę fakt, że trzy czwarte wszystkich plantacji bawełny konwencjonalnej znajduje się w krajach trzeciego świata - posiada ogromne znaczenie.

Zbiór bawełny ekologicznej jest całkowicie zgodny z jej naturalnym cyklem wzrastania, wolny od szklarni i stymulacji wzrostu. Bawełna zbierana jest ręcznie, co stanowi niewątpliwą zaletę, gdyż podczas maszynowego zbioru bawełny tradycyjnej miesza się ona z nasionami i olejem z nasion, co z kolei powoduje konieczność użycia silnych środków chemicznych do jej oczyszczenia w późniejszym procesie. Bawełna zbierana ręcznie jest  o wiele czystsza, a do jej mycia używane są łagodne, naturalne środki, dzięki czemu bawełna ta jest lepszej jakości.