• Nowość

Mepiform® Samoprzylegający opatrunek silikonowy do pielęgnacji blizn (5 szt/op), Mölnlycke

Kod produktu: mnl_293200
Producent:
Cena: 100,00 zł

Wybierz rozmiar:

Ilość

Produkt dostępny
Opis

Cena dotyczy 1 opakowania (5 opatrunków)

Mepiform® to delikatny, samoprzylegający, miękki opatrunek silikonowy do leczenia starych i nowych blizn przerostowych (blizn hipertroficznych) i bliznowców (keloidów). Może być również stosowany jako terapia profilaktyczna na zamkniętych ranach w celu zapobiegania powstawaniu blizn przerostowych i keloidów. Opatrunek posiada warstwę kontaktową Safetac®, która jest unikalną technologią przylepną. Wykonana jest z miękkiego silikonu, który minimalizuje ból oraz urazy podczas zmiany opatrunku.

Mepiform składa się z:

- Oddychającego i odpornego na prysznic laminatu (folia poliuretanowa i włóknina wiskozowa)

- warstwy kontaktowej składającej się z miękkiego kleju silikonowego (Safetac®)

 

Korzyści z zastosowania opatrunku Mepiform® z technologią Safetac®

  • ·         Warstwa kontaktowa Safetac® minimalizuje ból i uraz podczas usuwania
  • ·         Zatwierdzony klinicznie w celu zmniejszenia i zapobiegania powstawaniu blizn
  • ·         Oddychający
  • ·         Wodoodporny
  • ·         Samoprzylepny
  • ·         Minimalizuje ryzyko maceracji poprzez uszczelnienie brzegów rany
  • ·         Cienki i elastyczny i dyskretny
  • ·         Wygodny w noszeniu, ponieważ dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, idealny wykonywaniu codziennych czynności
  • ·         Oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie, ponieważ jeden arkusz może być używany przez kilka dni

 

Jeśli opatrunek stosowany jest profilaktycznie, pacjenci powinni nosić go przez 2 - 6 miesięcy, w zależności od stanu blizny. Optymalnie, Mepiform® powinien być noszony 24 godziny na dobę. Zaleca się, aby Mepiform® zdejmować raz dziennie, np. podczas kąpieli, w celu sprawdzenia i umycia skóry. Opatrunek można zdjąć, zaaplikować ponownie i pozostawić w miejscu na kilka dni.


Środki ostrożności:

- Nie należy stosować produktu Mepiform u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na składniki produktu.

- W przypadku wystąpienia maceracji lub wysypki, należy usunąć opatrunek i pozostawić skórę do czasu ustąpienia objawu, a następnie kontynuować leczenie, stopniowo wydłużając czas terapii. W przypadku utrzymywania się objawu należy zaprzestać stosowania i zasięgnąć porady lekarza.

- Sterylny. Nie stosować, jeśli bariera sterylna jest uszkodzona lub otwarta przed użyciem.

Nie sterylizować ponownie.

Produkt do użytku zewnętrznego.

Mepiform posiada współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UPF) o wartości 59.

 

Blizny hipertroficzne, zwane też bliznami przerostowymi, są rodzajem blizn, które powstają po nieprawidłowym procesie gojenia rany. Nagromadzony w obrębie zmiany kolagen sprawia, że blizna hipertroficzna jest wypukła, w niektórych przypadkach również zaczerwieniona. Zmiana może rozwijać się przez długi czas. Blizny przerostowe nie zwiększają jednak swojej powierzchni ponad tę zajmowaną przez ranę. Blizny hipertroficzne powstają w wyniku nadmiernego rozwoju fibroblastów – komórek tkanki łącznej właściwej i macierzy komórkowej.

Keloid/ Bliznowiec to odstępujące od normy tkanki bliznowate powstałe w wyniku różnych uszkodzeń. Rozrasta się poza granice pierwotnego uszkodzenia i zazwyczaj ma nieregularny kształt. Częste objawy lokalne to zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, nadwrażliwość, ból.

 

Zawartość materiału opatrunkowego:

Poliakrylan, poliuretan, silikon, wiskoza

 

 

 Mölnlycke  to szwedzka firma o światowym zasięgu, której siedziba główna wciąż znajduje się w Goteborgu — niedaleko miejscowości Mölnlycke. To właśnie tam w 1849 roku rozpoczęła swoją działalność. Na początku XX wieku firma stała się jednym z głównych dostawców gazy dla szwedzkich szpitali. Mölnlycke jest pionierem przemysłowej produkcji wacików i opatrunków na rany w Szwecji oraz przez lata doświadczeń wprowadza całą gamę nowych materiałów i technik zaprojektowanych, by zmniejszać rozprzestrzenianie się bakterii. Opracowuje rewolucyjną technologię Safetac®, która zmniejsza ból i uszkodzenia tkanki podczas leczenia ran. Coraz bardziej dynamiczny rozwój skutkuje tym, że działy leczenia chirurgicznego i leczenia ran zostają podzielone na dwie w pełni rozwinięte jednostki biznesowe. Flagowe produkty do pielęgnacji ran obejmują Mepitel®, Mepiform® i Mepilex®. Tworzy materiały opatrunkowe Tubifast®  przy ścisłej współpracy lekarzy i ogromnie wymagających pacjentów z Pęcherzowym oddzielaniem naskórka (Epidermolysis Bullosa). Delikatność i skuteczność produktów Tubifast® daje efektywną pomoc w schorzeniach skóry takich jak Atopowe zapalenie skóry  (AZS) • Łuszczyca • Podrażnienia i otarcia • Egzemy • Rany i owrzodzenia • Odczyny popromienne i oparzenia.