Koszulka lecznicza dziecięca na AZS, EB, Łuszczyca, TUBIFAST

Kod produktu: mnl_992007
Producent: Tubifast®
Cena: 115,00 zł

Wybierz rozmiar:

highlight_off

Ilość

Produkt dostępny
Opis

Koszulki lecznicze dla dzieci w wieku 6 mcy - 14 lat (patrz tabela rozmiarów).

Specjalistyczna odzież lecznicza Tubifast® Garments z technologią TwoWay Stretch® wyprodukowana przez szwedzkiego producenta Mölnlycke.

Odzież  lecznicza Tubifast® Garments z technologią TwoWay Stretch® dedykowana jest do podtrzymywania opatrunków na ranach oraz wspomagania leczenia podrażnionej, wrażliwej skóry w formie suchych i mokrych opatrunków. Jest dostępna w postaci rajstopek, legginsów, skarpetek, rękawiczek oraz koszulek z długim rękawem, a w przypadku rozmiaru dla dzieci w wieku 6-24 m-cy rękawki zakończone są niedrapkami z otworem na kciuk.

Tubifast® TwoWay Stretch®  dedykowany jest do codziennego stosowania i wspomagania leczenia osób z:

             Atopowym zapaleniem skóry (AZS),

             Łuszczycą,

             Pęcherzowym oddzielaniem naskórka (Epidermolysis Bullosa),

             Egzemą,

             Ranami i owrzodzeniami

             Odczynami popromiennymi ( np. pacjenci onkologiczni)

             Oparzeniami 

             Obrzękami limfatycznymi

             Stopą cukrzycową

             Alergiami kontaktowymi


Odzież  lecznicza Tubifast® Garments z technologią TwoWay Stretch®  produkowana jest z wiskozy z bardzo drobnych nici elastanowych dzianych w kierunku promieniowym i wzdłużnym w celu zapewnienia lekkiej sprężystości. Ten unikalny sposób działania pozwala pacjentom na większą swobodę ruchów, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu. Odzież Tubifast® TwoWay Stretch®  jest idealna do stosowania jako bariera przed czynnikami mechanicznymi i zewnętrznymi powodującymi otarcia i podrażnienia wrażliwej skóry. Łatwa w użyciu, nie przesuwa się i doskonale przylega do ciała. Przy zastosowaniu na skórę preparatów leczniczych czy pielęgnacyjnych, maści, emolientów powoduje ich dłuższe wchłanianie, a tym samym szybszą regenerację skóry.

Odzież  lecznicza Tubifast® Garments z technologią TwoWay Stretch® jest idealnie miękka, przewiewna, oddychąjąca. Delikatnie otula skórę, a jednocześnie skutecznie chroni przed drażniącymi działaniami z zewnątrz. Jej stosowanie przynosi ulgę, poprawia stan skóry i komfort codziennego życia.


Zalety odzieży Tubifast®  Garments z technologią TwoWay Stretch®

             Płaskie szwy pomagają zapobiegać podrażnieniom skóry wrażliwej

             Delikatna, rozciągliwa zapewnia swobodę ruchów

             Wygodna do noszenia pod zwykłą odzieżą lub piżamką

             Odprowadzająca pot i parę wodną, zwiększa komfort codziennego noszenia


Tubifast® TwoWay Stretch® zarówno w formie odzieży jak i stokinetek odpowiedni jest do leczenia w formie suchych i mokrych opatrunków.


Zalety metody mokrego opatrunku (wet wrapping):

    redukuje uczucie świądu nawet o 74%

    zmniejsza rumień

    redukuje odpowiedź zapalną

    zwiększa absorbcję emolientów i wydłuża  czas ich działania na skórę

• pozwala na ograniczenie ilości lub całkowitą rezygnację ze stosowania glikokortykosteroidów miejscowych (maści sterydowe)


Polega na użyciu 2 warstw odzieży lub stokinetki i odzieży, w zależności od tego czy chcemy pokryć większą część ciała, dotrzeć  do miejsc trudno dostępnych dla stokinetki, czy też wykonać opatrunek miejscowy. Warstwę mokrą np. koszulkę przygotowujemy w taki sposób, że po namoczeniu w lekko ciepłej wodzie i przed założeniem na skórę należy wycisnąć ją tak, aby pozbyć się nadmiaru wody. Po założeniu , na mokrą koszulkę zakładamy drugą - suchą. Ciepłota ciała powoduje odparowanie wody przez obydwie warstwy i nie dochodzi do bezpośredniego zamoknięcia warstwy suchej – zewnętrznej. To właśnie parowanie wody stymuluje zakończenia włókien nerwowych, które są odpowiedzialne za odczucie zimna – dzięki temu zmniejsza się uczucie świądu przewodzonego drogą nerwów bólowych do ośrodkowego układu nerwowego. Mokry opatrunek redukuje swędzenie, dzięki czemu można cieszyć się aktywnością za dnia oraz spokojnym snem w nocy.

Taki opatrunek można stosować pod codziennym ubraniem bez obaw, że krem lub maść zostanie wtarta w ubranie  wierzchnie.

Metoda suchego opatrunku jest stosowana gdy świąd został ograniczony, a skóra osiągnęła zadowalający stan. Używamy tylko jednej warstwy odzieży lub stokinetki w celu ochrony mechanicznej oraz wydłużenia działania lekarstw i maści.

Zalety metody suchego opatrunku (dry wrapping):

    zabezpiecza skórę przed urazami i czynnikami zewnętrznymi

    chroni przed zakażeniami

    zabezpiecza skórę przed drapaniem – materiał nie przesuwa się po skórze i tym samym nie podrażnia jej

    wzmacnia działania leku, maści, kremu

    wydłuża działanie emolientów

    chroni przed wcieraniem tłustych kremów, emolientów, maści w ubrania wierzchnie czy w pościel

    polepsza komfort życia, wspomaga codzienne funkcjonowanie przy zmniejszeniu uciążliwych dolegliwości.

 

Uwaga: Zaleca się, aby Tubifast® Garments z technologią TwoWay Stretch®  miała rozmiary zgodne z wymiarami, a także wiekiem dziecka. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru rozmiaru należy wybrać kolejny największy rozmiar.

Sposób użycia:

             Należy odpowiednio dobrać produkt w zależności od rozmiaru oraz wieku.

             Produkt wielokrotnego użytku.

             W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

 

Skład: wiskoza 92%, elastan 5%, poliamid 3%

Wyrób nie zawiera lateksu oraz kauczuku naturalnego.

Środki ostrożności:

             Unikać otwartego ognia.

             Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C w suchych warunkach.

             Nie używać jeśli opakowanie produktu było uszkodzone.

 

Instrukcja użytkowania:Mölnlycke  to szwedzka firma o światowym zasięgu, której siedziba główna wciąż znajduje się w Goteborgu — niedaleko miejscowości Mölnlycke. To właśnie tam w 1849 roku rozpoczęła swoją działalność. Na początku XX wieku firma stała się jednym z głównych dostawców gazy dla szwedzkich szpitali. Mölnlycke jest pionierem przemysłowej produkcji wacików i opatrunków na rany w Szwecji oraz przez lata doświadczeń wprowadza całą gamę nowych materiałów i technik zaprojektowanych, by zmniejszać rozprzestrzenianie się bakterii. Opracowuje rewolucyjną technologię Safetac®, która zmniejsza ból i uszkodzenia tkanki podczas leczenia ran. Coraz bardziej dynamiczny rozwój skutkuje tym, że działy leczenia chirurgicznego i leczenia ran zostają podzielone na dwie w pełni rozwinięte jednostki biznesowe. Flagowe produkty do pielęgnacji ran obejmują Mepitel®, Mepiform® i Mepilex®. Tworzy materiały opatrunkowe Tubifast®  przy ścisłej współpracy lekarzy i ogromnie wymagających pacjentów z Pęcherzowym oddzielaniem naskórka (Epidermolysis Bullosa). Delikatność i skuteczność produktów Tubifast® daje efektywną pomoc w schorzeniach skóry takich jak Atopowe zapalenie skóry  (AZS) • Łuszczyca • Podrażnienia i otarcia • Egzemy • Rany i owrzodzenia • Odczyny popromienne i oparzenia.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 innych produktów w tej samej kategorii: