• Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Rivere IonGrey
  • Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Rivere IonGrey
  • Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Rivere IonGrey
  • Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Rivere IonGrey
Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Rivere IonGrey

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy IonGrey Rivere

Kod produktu: em_RIV8033
Producent: Rivere
Cena: 301,69 zł

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Opis

Nawilżacz powietrza Rivere IonGrey to niezwykły, opatentowany design i funkcje jonizatora powietrza, funkcja koloroterapii i aromatyzera

Nawilżacz powietrza z funkcją jonizatora, aromatyzera i koloroterapii zapewni komfort oraz doskonałe samopoczucie w salonie, sypialni czy biurze.

Nasze nawilżacze zapewnią odpowiedni poziom wilgotności pomieszczeń w domu lub biurze. Jest to szczególnie ważne w sezonie grzewczym lub w czasie upałów, kiedy wilgotność powietrza może się znacznie obniżyć, poniżej poziomów zalecanych przez lekarzy. Zbyt suche, ciepłe powietrze oznacza nie tylko suche włosy, suchą skórę, czy problemy z zatokami, ale również może prowadzić do trudności w oddychaniu osób chorych na astmę, nasilenie reakcji alergicznych osób uczulonych, problemy z koncentracją, czy szybkie wysuszanie się spojówek oka (tzw. zespół suchego oka).

Nawilżacz powietrza umożliwia również łatwiejsze oddychanie osobom przeziębionym, z katarem lub chorym na grypę. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci.

Poniżej dowiedzą się Państwo najważniejszych informacji dotyczących wpływu wilgotności powietrza na zdrowie oraz stosowania ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza – w jakim celu?
Wilgotność powietrza w pomieszczeniach na poziomie 40-60% jest optymalna dla człowieka. Spadek wilgotności powietrza poniżej 40% w pomieszczeniach jest właściwy dla okresu jesienno-zimowego oraz letniego. Spadek wilgotności powietrza powoduje nie tylko dyskomfort i gorsze samopoczucie, ale również szereg poważniejszych problemów zdrowotnych między innymi:
suche włosy (nasilenie się problemów z łupieżem),
suchą skórę (w tym często przesuszające się dłonie i pękanie ust) oraz szybsze starzenie się skóry,
wysychanie spojówek oczu i pieczenie oczu, co szczególnie odczuwają osoby używające soczewek kontaktowych, czy pracujące przy komputerze,
nasilają się objawy podczas chorób układu oddechowego,
zwiększa się ilość kurzu w powietrzu, co bardzo niekorzystnie wpływa na alergików,
zwiększa się ilość bakterii i wirusów, co powoduje zwiększoną zapadalność na choroby (katar, przeziębienia, grypy, anginy)
suche powietrze zwiększa trudność oddychania osób chorych na astmę.

Zbyt suche powietrze oddziałuje nie tylko na człowieka, ale również na otaczające go przedmioty. Warto tutaj wymienić meble i podłogi drewniane, które przy zbyt niskiej wilgotności powietrza mogą popękać lub ulec wypaczeniu.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rivere umożliwi dostosowanie poziomu wilgotności powietrza do właściwego zakresu 40-60%, dzięki czemu nic nie zakłóci Państwa doskonałego samopoczucia. Dzięki nawilżaczowi Rivere ograniczą Państwo również negatywny wpływ zbyt suchego powietrza na zdrowie swoje oraz swoich dzieci.

opatentowany design Rivere, który sprawi, że wnętrze stanie się piękne – nawilżacz to nie tylko funkcjonalne urządzenie, pozwalające dostosować poziom wilgotności w pomieszczeniach do zalecanego dla człowieka poziomu, ale również piękny przedmiot. Niezwykły kształt nawilżacza może stanowić znakomity dodatek dekoracyjny do wystroju wnętrza. Nawilżacz jest dostępny w klasycznym białym kolorze z elementami wykonanymi ze specjalnego materiału, który w zależności od otoczenia przybiera barwę w zakresie lekko- brązowa - szara
nawilżanie powietrza ultradźwiękami to jedna z najdoskonalszych technologii nawilżania powietrza, w której wilgoć generowana jest poprzez rozpraszanie cząsteczek wody na tarczy ultradźwiękowej. Taka technologia powoduje, że cząsteczki wody są znacznie mniejsze niż w przypadku np. nawilżaczy parowych. Dzięki temu możliwe jest nawilżanie szybsze oraz większych powierzchni.
funkcja jonizacji powietrza - nawilżacz został wyposażony w funkcję jonizacji powietrza, która radykalnie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, uzupełniając życiodajne jony ujemne. Jony dodatnie (występują głównie w pomieszczeniach, gdzie używane są komputery, TV, sprzęt elektroniczny itd.) sprawiają, że wdychane powietrze nie jest takie jak w naturze. Z powodu nadmiaru jonów dodatnich może pojawiać się wiele problemów ze zdrowiem jak alergie, migreny, astmy, nadciśnienie, infekcje górnych dróg oddechowych, a także problemy z koncentracją i niska jakość snu. Z kolei życiodajne jony ujemne sprawiają, że ograniczone jest mnożenie się bakterii w domu, pleśni, a także neutralizowane są nieprzyjemne zapachy, dym, czy kurz. Dzięki funkcji jonizacji powietrza w nawilżaczu Rivere IonGrey poczujesz się jak w lesie lub nad wodospadem!
funkcja koloroterapii- na tylnej ściance nawilżacza znajdziesz włącznik, który podświetli Twój nawilżacz Rivere IonGrey delikatnym niebieskim kolorem. Zalety koloru niebieskiego są znane od wielu lat - wiadomo, że kolor niebieski wpływa na uspokojenie, wyhamowanie, gromadzenie energii oraz wycisza i wspomaga koncentrację. Włącz podświetlenie Rivere i nabierz energii!

funkcja aromatyzera - nalej kilka kropelek specjalnego olejku zapachowego i ciesz się zaletami aromaterapii!
auto-stop (dioda LED) po wyczerpaniu zbiornika wody – nawilżacz wyposażony jest w diodę LED, która zapala się na czerwono po wyczerpaniu zbiornika wody. Dzięki temu Twój nawilżacz Rivere chroni swoje podzespoły przed zbędną eksploatacją znacząco wydłużając żywotność.
optymalny do nawilżenia około 30 m2 powierzchni – nawilżacz posiada moc odpowiednią do nawilżenia ok. 30 m2 powierzchni. Jeśli chcesz nawilżyć większą powierzchnię (do ok. 40 m2) zaleca się ustawienie nawilżacza na wyższym miejscu między pomieszczeniami, dzięki czemu przepływ powietrza swobodnie wspomoże roznoszenie wygenerowanej mgiełki.
optymalna pojemność zbiornika wody - specjalnie obliczona pojemność zbiornika wody sprawia, że przy danej wydajności urządzenia i standardowym użytkowaniu woda zostanie wyczerpana po ok. 2-3 dniach. Dzięki temu wykorzystasz wodę zanim zaczną się w niej namnażać bakterie, a następnie uzupełnisz wodę na świeżą, czystą i życiodajną!
regulacja mocy działania – moc działania nawilżacza może być regulowana od niskich wartości generowania mgiełki do wartości maksymalnej na poziomie 250 ml/h, która umożliwia szybkie nawilżenie danego pomieszczenia.
bardzo cichy – nawilżacz jest bardzo cichy, dzięki czemu nie zakłóca kojącej ciszy np. w pokoju wypoczynkowym, salonie lub czytelni.
bardzo niski pobór energii - tylko 23 W!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: