• Piżamka dla dzieci
 • Piżamka dla dzieci
Piżamka dla dzieci

Piżamka lecznicza na AZS dla dzieci DermaSilk

Kod produktu: bap_D010412Y
Producent: DermaSilk
Cena: 484,00 zł

Wybierz rozmiar:

Ilość

Produkt dostępny
Opis

Jedwabna piżama dla dzieci składa sie ze spodenek (legginsów) i koszulki z długim rękawem. Nogawki i rękawy piżamy zostały zakończone eleganckimi mankietami, które spodobają sie Twojemu dziecku. Ten komplet można oczywiście nosić także w dzień, pod ubraniem, ponieważ jest wygodny, wpływa kojąco na samopoczucie dziecka, reguluje temperaturę ciała, zmniejsza wydzielanie sie potu, a jednocześnie zapobiega utracie wilgotności skóry.

Piżamka DermaSilk dla dzieci jest skuteczna w kontroli objawów AZS, czyli Atopowego zapalenia Skóry. Piżama została wykonana z oczyszczonego jedwabiu naturalnego, z którym związano czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5. Odzież DermaSilk charakteryzuje sie właściwościami wspomagającymi leczenie AZS, ponieważ stwarza skórze optymalne środowisko fizyczne, termiczne, chemiczne i mikrobiologiczne. Wpływa to na zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) i zmniejszenie świądu oraz lepsza jakość życia, spowodowana niższym poziomem stresu, lepszym snem oraz mniejszym ryzykiem nasileń choroby. Jedwabna tkanina daje niesamowite efekty - mniej swędzenia i mniej drapania, a co za tym idzie - zdrowsza skóra.

Skład: 100% DermaSilk - jedwab naturalny

DermaSilk® to linia hipoalergicznej, przewiewnej odzieży, bielizny i dodatków z oczyszczonego jedwabiu naturalnego, z którym trwale związano środek przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5.

DermaSilk® to w pełni bezpieczna, niefarmakologiczna metoda leczenia objawów AZS oraz pielęgnacji atopowej i skłonnej do zapaleń skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Obserwowany w badaniach efekt terapeutyczny DermaSilk® wynika z sześciu właściwości stwarzających skórze znacznie lepsze środowisko fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne, co prowadzi m.in. do zmniejszenia przeznaskórkowej utraty wody.

DermaSilk® jest noszony bezpośrednio na skórze. Może być używany z emolientami lub innymi maściami - wzmacnia wtedy ich skuteczność.

Skuteczność DermaSilk nie maleje wraz z regularnym, zgodnym z zaleceniami praniem produktów. 


Doskonałe efekty terapeutyczne wynikają ze stworzenia chorej skórze znacząco lepszych warunków do regeneracji:

 • zwiększona ochrona skóry przed bakteriami, swędzeniem i drapaniem i przeznaskórkową utratą wody (TEWL)
 • dzięki lepszym warunkom fizykochemicznym DermaSilkudoskonala także efektywność emolientów i innych terapii (wydłużone działanie emolientów).

Czym charakteryzuje się DermaSilk?

 • Produkowany z naturalnego, czystego jedwabiu
 • Z jedwabiem trwale związany jest czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5
 • Produkowane bez użycia barwników (produkty w kolorze naturalnego jedwabiu)
 • W przypadku konieczności zapewnienia tkaninie elastyczności, lycra owijana jest włóknami jedwabiu – skóra ma finalnie kontakt tylko z jedwabiem
 • Szwy na zewnątrz w celu minimalizacji podrażnień
 • Zarejestrowany w UE jako „Class 1 Medical Device”
 • Produkowany przez włoską firmę AL.PRE.TEC (szyty we Włoszech)
 • Dostępny w Europie od 2002 roku

  W UE: wyrób medyczny klasy I („nieinwazyjnej”). Refundowany w AZS w Holandii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wśród terapii zalecanych przez Europejską Akademię Dermatologii i Wenerologii w leczeniu AZS (“2011 EADV position paper”).

Źródła skuteczności DermaSilku wynikają z trzech fundamentów:

1. Właściwości jedwabiu naturalnego: JEDWAB JAKO DRUGA SKÓRA

Włókna jedwabiu są białkiem przypominającym ludzkie włosy zarówno pod względem fizycznym, jak i struktury chemicznej. Pod względem chemicznym (rodzaje białek wchodzących w jego skład a także poziom pH) jedwab jest bardzo zbliżony do naskórka skóry naturalnej.

Włókna jedwabiu są bardzo mocne - szwy z jedwabiu są używane w chirurgii do szczególnie wrażliwych i narażonych na infekcje miejsc. Nici jedwabne skręcone są z bardzo długich włókien (nawet  około 900 m). Dzięki temu, nie ma możliwości, by pod wpływem zmian wilgoci czy temperatury, końcówki włókien wykręcały się czy odchodziły od materiału drażniąc skórę.

Jedwab ma właściwości termoregulacyjne. Po kontakcie z ciałem bardzo szybko dostosowuje swoją temperaturę do temperatury ciała i utrzymuje ją. Dzięki temu ciało nie wydziela nadmiaru potu (co jest częstym zjawiskiem, szczególnie u dzieci z problemami skóry). Nie traci więc wilgotności, nie wysusza się nadmiernie.Jedwab potrafi absorbować nadmierną wilgotność (aż do 30% swojej wagi bez odczucia mokrości), która jest następnie oddawana stopniowo, przez co skóra pozostaje właściwe nawilżona.

2. Sposób wykonania produktów: TROSKA O ISTOTNE SZCZEGÓŁY

 • specjalna obróbka naturalnego jedwabiu
 • oczyszczenie włókien z kleju jedwabnego - serycyny (potencjalnego alergenu)
 • produkcja dzianiny gwarantująca przewiewność oraz właściwą elastyczność - prowadzenie szwów na zewnątrz lub szycie bezszwowe
 • nieużywanie barwników ani wybielaczy w celu wykluczenia ryzyka alergii
 • gwarancja jakości - producent, włoska firma Al.Pre.Tec posiada certyfikat ISO 9001:2008 na procesy związane z projektowaniem i produkcją odzieży terapeutycznej   


3. Czystość mikrobiologiczna materiału: MNIEJ BAKTERII WOKÓŁ CHOREJ SKÓRY

Z materiałem DermaSilk® trwałe jest związany czynnik przeciwdrobnoustrojowy. Czynnik ten (AEM 5772/5) jest antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, jest także alternatywnym środkiem wobec stosowanych chemicznych dodatków do materiałów. Podstawowym wyróżnikiem czynnika zastosowanego w materiale DermaSilk® jest bezpieczny sposób jego działania: AEM 5772/5 działa mechanicznie, podczas gdy inne czynniki np. jony srebra i triclosan, zabijają bakterie i inne drobnoustroje poprzez uwalnianie trującej substancji chemicznej. Materiał DermaSilk® nie uwalnia żadnych toksycznych substancji i dlatego stosuje się go w szpitalach.

Czynnik antybakteryjny przyczynia się też do zwiększenia trwałości materiału.

Czynnik przeciwdrobnoustrojowy zachowuje swoją skuteczność na materiale DermaSilk® aż do zużycia produktu
- u małych dzieci z pewnością do czasu, w którym dziecko z nich wyrośnie.Rozmiary - dzieci koszulka

Rozmiary - dzieci legginsy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

7 innych produktów w tej samej kategorii: